شرایط ثبت نام حماسه اربعین 1402

 

تذکرهای  مهم: مطالعه و تایید مطالب و شرایط ذیل برای شما تعهدآور می باشد.

 

ثبت نام زائرین غیر ایرانی (دانشجویان بین الملل) به اتمام رسیده است و لطفا ثبت نام نکنید و تنها عزیزانی که پیش ثبت نام را انجام داده اند، میتوانند نسبت به ثبت نام قطعی اقدام نمایند
Registration for non-Iranian pilgeramers (international students) have ended and only those who pre-registered are invited to proceed with final registration.
 
1- هزینه سفر به ازای هر نفر 5,000,000 (پنج میلیون) تومان به صورت علی الحساب می باشد.
(تا حدودی با توجه به نوسانات ارزی امکان تغییر وجود دارد و البته این کاروان تمام تلاش خود را برای کاهش هزینه های سفر انجام خواهد داد)
.شايان ذكر است در صورت انصراف در هر مرحله، هزينه هايي كه كاروان براي شما انجام داده است (هزينه هايي چون : بیمه ، هماهنگي اسكان عراق ، رزرو اتوبوس ايران و عراق و….) از پول شما كسرمي ­شود و مابقي به شما برگردانده خواهد شد.

 

2- تاریخ حرکت کاروان از تهران جمعه 1402/06/3 و تاریخ حرکت از کربلا به سمت تهران یکشنبه 1402/06/12 و از مسیر زمینی (اتوبوس) خواهد بود.

 

3- اولويت ثبت نام با دانشجويان و استادان دانشگاههای شهر تهران می­باشد و همچنين فارغ التحصيلان در اولویت دوم مي­توانند در اين كاروان ثبت نام كنند.

 

 4- امکان حضور خانواده یا محارم دانشجو (به استثناء همسر دانشجو) وجود نداشته و فقط در شرایط خاص با هماهنگی خادمین ثبت نام و تایید آنها انجام می­شود.

 

5- تبعیت از ضوابط اعلام شده از سوی کاروان الزامی بوده و موجب خدمت رسانی بهتر خادمان شما خواهد بود .

 

6- با توجه به شرایط محیطی به­ویژه در کشور عراق امکان انعطاف در برنامه ها وجود دارد.

 

7- شرکت به موقع در جلسه توجیهی کاروان ( جمعه 20 و پنجشنبه 26 مرداد) الزامی بوده وعدم حضور به منزله انصراف تلقی می­گردد.

 

8- حرکت کاروان در راستای اجرای رزمایش دانشجویان جهان اسلام به­صورت گروهی بوده و حرکت در مسیر نجف تا کربلا به­صورت کاروانی می باشد.(استفاده از علائم و نشان های کاروان در تمامی طول سفر برای تمامی افراد الزامی می­باشد)

 

9- جدا شدن از کاروان در طول سفر به هر دلیل کاملا ممنوع بوده و بنا بر دلایل خاص فقط با فرم کتبی و امضای خادمان شما امکانپذیر است.

 

10- محل اسکان زوجین و نیز خانواده ها از هم جدا بوده و در طول مسیر سفر نیز باید ملاحظات حرکت کاروان را رعایت فرموده و تابع ضوابط کاروان در مسیر شرکت نمایند.

 

11- به همراه داشتن کارت شناسایی کاروان به صورت اعلام شده در تمامی طول سفر ضروری می باشد.

 

12- لازم به ذکر است با توجه به ماهیت سفر پیش رو، بویژه شرایط فرهنگی شهرهای زیارتی کشور عراق و حضور زائران گرامی به عنوان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در عراق، پوشش چادر برای خواهران در تمام طول سفر (از محل تجمع در تهران تا پایانه مسافربری تهران در پایان سفر) جزء الزامات این سفر خواهد بود.

 

13- شرکت در برنامه های فرهنگی و عمومی کاروان برای اینکه بتوانیم در کنارهم حرکتی جریان ساز داشته باشیم الزامی می باشد. 

 

14- محل اسكان در نجف و کربلا حسينيه ها و موکب های عراق مي باشد. موکب ها در عراق محدوديت هاي بسيار زيادي در حوزه امكانات بهداشتي، برق، سيستم سرمایشی و ….. دارند كه باعث بروز مشكلات عديده اي مي شود و لازم است شرایط ویژه اربعین مد نظر قرار گیرد.

 

 15- زیارت کاظمین و سامرا در اولویت پیگیری کاروان قرار ندارد (قطعی نبوده و تابع شرایط زمان و ملاحظات می­باشد) و به شرط توفیق اسکان در حرم مطهرسامرا.

 

16- با توجه به تجربه سفرهای کاروانی در پیاده روی اربعین همواره احتمال بروز مشکلات پیش بینی نشده بالا بوده و خصوصا با توجه به شرایط کشور عراق صبر و متانت دوستان لازمه سفر بوده و موجب کمک به خادمان شما خواهد بود. 

 

17- از آنجا كه اين سفر در شرايطي تقريبا غير معمول انجام می­شود كه شامل پياده روي و تحمل گرماي عراق  می باشد، لطفا دقت داشته باشید كه بايد از لحاظ روحي و جسمي مهياي اين سفر بوده و اگر مشكل خاص و يا سابقه بيماري دارید حتما در برگه ثبت نام با دقت و صداقت قيد نمایید، در غير اينصورت کاروان هيچ گونه مسئوليتي در قبال شما ندارد.

 

18- کاروان زیارتی انصارالقائم(عج) هیچگونه مسئولیتی در قبال جرائم ارتکابی شرکت کنندگان در کشور عراق نخواهد داشت.

 

19- تمامی شرکت کنندگان تحت پوشش بیمه شرکت های اعلام شده داخلی قرار خواهند گرفت، کاروان زیارتی هیچگونه مسئولیتی در قبال دعاوی احتمالی بین بیمه گر و بیمه گذار نخواهد داشت.

 

20- رعایت شرایط و ضوابط رسمی از سوی مراجع ذیصلاح و ستاد اربعین و وزارت کشور کاملا الزامی میباشد.

 

21- عضویت در کانال هیئت در پیامرسان ها برای همه عزیزان الزامی بوده و مبنای اطلاع رسانی بوده و هیچگونه توجیهی از عدم اطلاع پذیرفته نخواهد شد.

 

22-  تکمیل فرم تعهدنامه و نیز تکمیل فرم رضایت نامه پدر ویا همسر برای خواهران ضروری بوده و عدم پیوست آن در قسمت بارگذاری اسناد موجب حذف از فهرست کاروان خواهد بود.                                                                                                                  

 

 

تذکر: اولویت ثبت نام با تکمیل فرآیند ثبت نام و واریز وجه میباشد.

  ارتباط با مسولین ثبت نام در پیامرسان بله و ایتا:

برادران: برادر جمکرانی به شماره --> 09108362987

خواهران: شماره --> 09935033557

 

لطفا از تماس با واحد برادران و خواهران به تناسب برقرار شود. و جز در موارد ضروری صرفا در پیامرسان های اعلام شده، پیام بدهید


دانلود نمونه فرم تعهد نامه و رضایت نامه پدر و یا همسر برای خواهران
( می توانید نمونه فرم را پرینت کنید و یا متن رضایت نامه را همانند آن در برگه ای نوشته و تکمیل کنید و سپس اسکن کرده و در قسمت مربوطه بارگذاری کنید )


توجه: اگر در سفرهای قبلی کاروان حضور داشته اید، کد ملی خود را وارد نموده و روی دکمه "قبلا ثبت نام کرده ام" کلیک کنید. اگر خیر، روی دکمه "ثبت نام جدید" کلیک کنید.